26.12.2017

Lansman Toplantımız

“Eğitimciler değişim ve dönüşümün bir parçası olarak değer üretmelidir”

Doğru Cevap Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Akarsu; “Doğru Cevap Eğitim Kurumları’nın bayrağını ileriye taşıyabilecek herkese kapımız açık”

Nitelikli eğitimin yeni adresi Doğru Cevap Okulları ile girişimci ruhlu eğitimcileri bir araya getiren organizasyon, 23 Aralık Cumartesi İstanbul Pendik The Green Park Hotel & Resort’da gerçekleşti. Çok sayıda önemli ismin konuşmacı olarak yer aldığı lansman, eğitimcilerden yoğun ilgi gördü.

Benimsediği milli ve yerli eğitim anlayışı ve geliştirdiği ‘7D Eğitim Modeli’ ile eğitimde yeni bir dönem başlatan Doğru Cevap Okulları, büyüyen ailesiyle Türk eğitim sisteminde kök salmayı hedefliyor. Bu doğrultuda gerçekleştirdikleri lansman kapsamında çok değerli katılımcılar ile buluşan Doğru Cevap Okulları, ailesine katılan her yeni fertle Doğru Cevap çatısı altında ilerleyişini sürdürmek istiyor.

Açılış konuşmasını Ak Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk yaptı

Doğru Cevap Okulları’nın lansman toplantısında değerlendirmelerde bulunan Ak Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk; “Hızla değişen ve dönüşen bir çağda bizim, bağlarımıza ve geçmişimize sıkı sıkıya bağlanmamız gerekir. Ancak bizler bunu başaramaz ve yaşanan değişimleri Anadolu değerleri üzerinden değerlendiremezsek Anadolu medeniyetler beşiğinden medeniyetler mezarlığına dönüşür. Şu anki mevcut durumda yaşanan kültürel, toplumsal ve dilsel erozyonlar gün geçtikçe büyümektedir. Oysa ihtiyacımız olan şey tam olarak bizde ve bizim değerlerimizdedir. Geçmişte ‘Aleme nizam verme’ gücünde olan bir millettin, Batı medeniyeti karşısında komplekse girmesi dondurulmuş aklın eseri olur. Bizim ihtiyacımız olan dinamik bir akıl yapısıdır. Geçmişte nasıl yol gösteriyorsak şimdi de o noktaya tekrardan ulaşmalı ve Anadolu değerlerini rehber kabul etmeliyiz. Buradan hareketle Doğru Cevap Okulları olarak ‘yerli ve milli’ bir anlayışı benimsediğiniz için müteşekkirim. Eğitim anlık mesele olmanın ötesinde hayatın merkezindedir. Dolayısıyla eğitim tartışmaları konusunda ‘nasıl yerli ve milli oluruz?’ sorusunun cevabının tartışılacağı her gayrete bizim de alkış tutacağımızı söylemek isterim” dedi.

“Eğitimciler değişim ve dönüşümün bir parçası olarak değer üretmelidir”

Birçok önemli ismi ve otoriteyi buluşturan organizasyonda söz alan MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü Okullar Daire Başkanı Mehmet Baran; “ Bu programın amacı Türkiye’nin ihtiyacı olan yeni bir bakış ve yeni bir tavır için yola çıkan eğitimcileri buluşturmak. Bu girişimleri çok değerli buluyorum. Aslında tüm bu çabalar Türkiye’nin bir arayış ve dönüşüm içinde olduğunu gösteriyor. Sizler de bugün buraya bu dönüşümün bir paydaşı olmak arzusuyla geldiniz. Umarım bu yolda emin adımlarla ilerleyerek ülkemiz ve insanlık adına değer ve yenilikler üretebilirsiniz” dedi.

Sözlerine şu şekilde devam eden Mehmet Baran; “Herkes bilgisi ve yetkisi olmadığı halde eğitim hakkında bir şeyler söylüyor. Ancak herkesin söz söylediği yerde eğitimci söz söylemiyorsa orada kaos ve yıpranmışlık var demektir. Bunun önüne geçmek için burada bulunan herkesin temenninin ötesinde icraata geçmesi gerekir. Çünkü ‘iki dilde eğitim, teknolojik alt yapı, güçlü eğitim kadrosu’ gibi birçok parametre söylense de reel olarak hayata geçirme noktasında eksiklikler gözlemliyoruz. Türk eğitim sisteminin bu söylemlerden çok tüm bunları hayata geçirecek eğitimcilere ihtiyacı var. Eğer bu karışıklığı ortadan kaldıracak bir yol haritanız varsa siz de varsınız demektir. Bu noktadan hareketle bizim özel okullardan beklentimiz kendi eğitim içeriğinin ve kendi eğitim modelinin olmasıdır. En önemlisi de yeni şeyler söyleyebilmesidir. Her ne kadar bunu başarabilen ve kendine ait bir kimlik oluşturan az sayıda eğitim kurumumuz olsa da Doğru Cevap Okulları’nın bu doğrultuda attığı adımları önemsiyor, başarılar diliyorum” dedi.

“Edirne’den Kars’a geniş bir eğitim ağı oluşturmak hedefindeyiz”

‘Ayrıcalıklı bir eğitim, aydınlık bir gelecek’ ilkesiyle çıktıkları bu yolda kendileriyle beraber yürüyebilecek yol arkadaşları aradıklarını ifade eden Doğru Cevap Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Akarsu; “2015 yılında özel öğretim kursları olarak çıktığımız bu yolda Doğru Cevap Yayınları ve Doğru Cevap Okulları olarak kısa zamanda çok büyük mesafe kat ettik. Amacımız daha iyisi için gece gündüz durmadan çalışmak ve Edirne’den Kars’a geniş bir eğitim ağı oluşturmaktır. Değerli dostlarım, unutmayınız ki, bizler ülkemize sevdalı insanlarız. Doğru Cevap Eğitim Kurumları milli bir kurumdur. Bu ülkenin yetiştirdiği değerli kurucuları barındıran bir ailedir. Tam da bu yüzden gece gündüz çalışmaya ve aydınlık bir gelecek için bir şeyler yapmaya bu kadar istekli ve azimliyiz” dedi.

Ulaşabildikleri kadar çok insana ulaşma hedefinde olduklarının altını çizen Akarsu, “Ülkemizin her yerine aynı kaliteyi götürmek boynumuzun borcudur. Çünkü bizim kaybedecek tek bir insanımız yoktur. Bu doğrultuda özellikle okul sayımızı her geçen gün arttırmak için çalışıyoruz. 2018- 2019 yılında Doğru Cevap Eğitim Kurumlar olarak Türkiye’de 30 şubemizle hizmet vereceğiz. 2023 hedefimiz ise ülkemizin 100. yılına yakışır şekilde 100 şubeye ulaşmaktır” sözleriyle ilerlemeyi sürdüreceklerini vurguladı.

“Bizimle aynı hassasiyeti paylaşan herkese kapımız açıktır”

Bugün geldikleri noktada çok sayıda özel öğretim kursu ve 12 okulla eğitim sistemine katkı sunduklarını ifade eden Doğru Cevap Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Akarsu, “ Yaklaşık 3.700 eğitmen ve personelimizle hem eğitime hem ülke ekonomisine ciddi yatırımlar yapıyoruz. Ürettiğimizden elde ettiğimizi yine ülkemizin geleceği adına bir yatırım aracı olarak kullanıyoruz. Doğru Cevap Eğitim Kurumları iyi insan olma hedefiyle eğitim vermeyi ilke ve amaç edinen bir eğitim kurumudur. Bu doğrultuda bize katılan herkes, bizim sadece bu yolculuktaki yol arkadaşımız değil aynı zamanda bu ülkenin eğitim ve geleceğine fayda sağlayan birer neferdir. Ulusal ve güçlü bir marka olan Doğru Cevap çatısı altında yerli ve milli değerler ışığında hareket etmek isteyen tüm eğitimcilerimize kapımız açıktır” dedi.

“Aynı vizyon ve ilkeye sahip olmak önceliğimiz”

Geçmişten gelen deneyim ve yaklaşımları bugünün gerçeklerine entegre ettiklerini ifade eden Ramazan Akarsu; “Bu doğrultuda özel okul alanında yatırım yapmak isteyen girişimcilerden beklentimiz, bizim vizyon ve ilkelerimizi benimsemeleri, dinamik olmaları ve taşıdıkları Doğru Cevap bayrağını daha ileriye taşıyabilmeleridir” diyerek sözlerini tamamladı.